Przejdź do treści
NOWOŚĆ

Znajdujesz się na nowej stronie PFR Nieruchomości. Zapraszamy również do odwiedzenia portalu Grupy PFR!

Aktualności Data publikacji: 23 grudnia 2019

Wbiliśmy łopatę pod osiedle w Łowiczu

23 grudnia 2019 r. zainaugurowano inwestycję w ramach rządowego programu mieszkaniowego w Łowiczu. Osiedle na 96 mieszkań powstanie przy ul. Krudowskiego na działce wskazanej przez Urząd Miejski. Planowanym terminem zakończenia prac budowalnych jest listopad 2021 r.

W Łowiczu powstanie na niespełna hektarowej działce - objętej zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – położonej w północnej części miasta. W rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot- Skotnickiego powstaną trzy 3- piętrowe budynki, które pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 m kw. Projekt autorstwa pracowni PA+U Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj zakłada budowę prostych i nowoczesnych budynków o elewacji w kolorze białym. 

"Ta inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji – są tu blisko bloki, domy jednorodzinne, Kościół. Jestem przekonany, że inaugurowane tu osiedle będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do tej pory do Urzędu Miejskiego w Łowiczu wpłynęło już 170 podań od osób, które chcą osiedlić się w tych 96 mieszkaniach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – urzędnikom, ale także radnym, którzy udzielili nam jednogłośnego poparcia" 

– podkreślał burmistrz Łowicza, Krzysztof Kaliński. 

"Trzy lata temu, dokładnie 27 grudnia 2016 roku wbijaliśmy pierwsza łopatę w programie Mieszkanie Plus. Dziś w Białej Podlaskiej 186 rodzin spędzi już drugie Boże Narodzenie w we własnych mieszkaniach. Za dwa lata także tu wręczymy klucze do mieszkań. Wiem, że rynek mieszkaniowy w Łowiczu jest trudny. Deweloperzy budują niewiele, a rynek najmu praktycznie nie istnieje. Właśnie w takich lokalizacjach program Mieszkanie Plus jest szczególnie potrzebny, bo jest jedyną szansą dla rodzin i młodych ludzi, by zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe bez konieczności opuszczania miasta"

– zaznaczył prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A., Mirosław Barszcz.

Generalnym wykonawcą robót budowalnych jest warszawska spółka ZAB-BUD. Działająca od niemal 40 lat firma budowalna ma na koncie nie tylko realizację i rewitalizację wielu budynków mieszkalnych, ale także mi.in. przebudowę dworca kolejowego Warszawa- Stadion i warszawskiego pawilonu „Zodiak”. Nabór w Łowiczu ruszy na około pół roku przez zakończeniem prac budowlanych i będzie składał się z dwóch etapów. 

Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Osobie biorącej udział w rekrutacji przyznawane są punkty, zgodnie z zasadami ujętymi w uchwale rady gminy. Najczęściej największa liczba punktów przypada rodzinom wielodzietnym, rodzinom dotkniętym niepełnosprawnością, młodym małżeństwom, seniorom, osobom zamieszkującym budynki w złym stanie technicznym. 

Drugi etap naboru polega na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej. Oznacza to, że przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.