Przejdź do treści
NOWOŚĆ

Znajdujesz się na nowej stronie PFR Nieruchomości. Zapraszamy również do odwiedzenia portalu Grupy PFR!

Aktualności Data publikacji: 27 marca 2020

Rośnie osiedle w X dzielnicy Krakowa!

Pierwszy z budynków, powstających w ramach osiedla mieszkaniowego przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej, osiągnął  już niemal pełną wysokość. Inwestycja jest realizowana przez spółkę Bartla Development i PFR Nieruchomości S.A. w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowalnych jest jesień 2021 roku. 

Budowa niemal pół tysiąca mieszkań na krakowskich Klinach ruszyła w sierpniu 2019 roku. Po niespełna ośmiu miesiącach na jednym z budynków trwa już montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem osiągnie on stan surowy otwarty. W pozostałych blokach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one około stan surowy otwarty w około 40 procentach. 

Osiedle powstające przy ul. Anny Szwed- Śniadowskiej będzie składało się z ośmiu bloków mieszczących 481 mieszkań. Każdy z budynków będzie posiadał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdą się zamknięte garaże i komórki lokatorskie. Krakowska inwestycja spółki PFR Nieruchomości to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego w krakowskiej inwestycji zaprojektowano najwięcej mieszkań dwu i trzypokojowych, które stanowią ponad 90% wszystkich lokali mieszkalnych. Najmniejszy udział w całej puli mieszkań będą miały kawalerki, których powstanie zaledwie 7.

Budowa osiedla w Krakowie przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej Osiedle powstaje na 3,5 hektarowej działce położonej w krakowskiej dzielnicy Swoszowice, w cichej okolicy, w której dominuje niska zabudowa. Co ważne, w promieniu 1000 metrów od przyszłego osiedla znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne, apteka, poczta, żłobek i przedszkola. W Krakowie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie  składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne zwykle ustalone przez lokalny samorząd. 

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.